Церква ЄХБ м.Ужгород

Палати, Зростати, Спасати

flickr facebook twitter digg stumbleupon feed

Святкування Пересопницького Євангелія на Закарпатті

  • PDF

В місцевому парку Перені м. Виноградів, 4 вересня 2011 року, відбулася Закарпатська обласна Євангелізація, присвячена святкуванню 450-річчя Пересопницького Євангелія. Тема Євангелізації: «Євангеліє, то сила Божа на спасіння кожному, хто вірує». 

В програмі брав участь Закарпатський об’єднаний обласний хор церков Євангельких християн Баптистів. Розпочалася урочиста програма з твору «Господу всі поклонімося» у виконанні хору, після чого старшим пресвітером Закарпатської області І.І. Кондором було звершено молитву. Нагадуємо, що вже вдруге за поточний рік було проведено євангелізаційне служіння на Закарпатті.
Ведучий свята, Станіслав Грунтковський, відмітив, що дане свято – є доленосним, бо ми доторкнемося до самого Євангелія.  
З самого початку, брат Станіслав пояснив значення Пересопницького Євангелія та надав коротеньку інформацію про саму священну Книгу, а  також, для міркування, залишив присутнім питання: чим можна виміряти духовну вагу? Напевно, людськими життями, які були змінені цим Євангелієм.
Впродовж служіння велика увага приділалясь, саме, значенню Біблії, як найбільш унікальній Книзі, найбільш читаній, найбільш переслідуваній, найбільш відзначеній — трьома рекордами книги Гінеса, найбільш видатнішій, та єдиним джерелом сили у безнадії.
Цей день Бог благословив сприятливою сонячною погодою. 
Місця для сидіння у парку були заповнені, велика кількість випадкових перехожих, які не були випадковими для  Бога, мали змогу почути спів хору, групи «Сіон» в складі 6-ти молодих юнаків з Черкас та проповідь.
Короткий історичний огляд Пересопницького Євангелія був наданий П.Г. Дулішковичем, викладачем КРБК. Петро Георгієвич пояснив, що Пересопницьке Євангеліє – це перша книга, написана на українській мові. Існування Біблії на землі – це благословення від Бога, об’явлення: звідки ми, хто ми і для чого ми на цій Землі? Відповіді на ці питання ми знаходимо через призму Біблії. Саме мовний бар’єр спричинив причину перекладу. Із століття в століття Бог дає можливість людям розуміти Біблію, адже всі народи потребували перекладу Біблії. 5 років тривало оформлення Євангелія, в яке входили:  друк та естетичне оформлення. І вже 29 серпня 1561 року, 450 років тому, в Пересопницькому монастирі Рівненської області було написано Євангеліє.
Після цього Станіслав Грунт­ков­ський зачитав цікавий монолог, в якому було висвітле­но реальні, систематичні, буденні, життєві невдоволення людей, як висновок того, що люди не знають, чого вони, насправді, хочуть. Також він поділився своїм особистим свідченням навернення до Бога. Ще з дитинства Станіслав був впевнений, що живе в світі, де панує біль, горе та несправедливість, тому часто випливало  питання: для чого жити? В 1991 році до рук потрапила книга «Истинный христианин», читаючи цю книгу, брат  зрозумів, що є Бог, Який любить і чекає взаємної любові від людей.  Після покаяння молодий юнак посвятив своє  життя Богові, і з того часу прагне постійно змінюватися, ставати кращим чоловіком для дружини, батьком для синів та свідкувати оточуючим про Христа, щоб інші серця також збагнули, що їм потрібен Бог.
До слова був запрошений Олександр Чмут, директор транс світового радіо. В своїй проповіді він опирався на трагічну подію, яка відбулася 10 липня 2011 року на р.Волга, коли потонув корабель «Болгарія», на якому була майже третина дітей. 
Дуже часто загибель відбувається через порушення законів, які встановив Бог. Але люди прагнуть жити за своїми законами, тому, для керівництва, Бог залишив Біблію. Наш жорстокий світ, над яким панує Господь, йде до кінця, він в напівзруйнованому стані, перевантажений людьми, які відчайдушно шукають порятунок, тому спасіння потрібно кожному. Якими правилами керуєшся, друже, ти? Чи тими правилами, які встановив Творець, чи ті які ти вибрав для себе сам? Олександром Чмутом було наголошено, що Євангеліє – це сила Божа і кожен, хто повірив в цю істину, має шанс на спасіння. Під час заклику до покаяння Господь  торкнувся душ, які ще не були примирені з Господом.
Після насиченого служіння брати та сестри мали змогу продовжити спілкування один з одним в парку, і не спішили роз’їжджатися по домівкам. Бог рясно благословив організацію та проведення євангелізації. Нам залишається  підтримувати в молитві тих братів та сестер, які довірили своє життя Богові.  ■
 
 
 
щоб побачити усі фото натисніть більше фото 
Текст: Каміла Прокопчук
Фото: Михайло Балога
You are here