Церква ЄХБ м.Ужгород

Палати, Зростати, Спасати

flickr facebook twitter digg stumbleupon feed

Хорове служіння

  • PDF

Історія виникнення хорового співу переносить нас на декілька тисяч років назад, в далекі часи Старого Заповіту. Зі сторінок Святого Письма ми дізнаємося, що Євреям була давно відома практика виконання співу для слави Божої групою людей, поділяючи їх на окремі партії. 
Також ми маємо свідчення того, що цей спів супроводжувався грою на різноманітних музикальних інструментах. В першій книзі Хронік ми читаєм:
 
І він попризначував перед Господнім ковчегом із Левитів служачих, щоб вони визнавали, і прославляли, і хвалили Господа, Бога Ізраїлевого: Асаф був головою, а другий по ньому Захарій, Єіїл, і Шемірамот, і Хіїл, і Маттітія, і Еліяв, і Беная, і Овед-Едом, і Єіїл на знаряддях цитр та на арфах, а Асаф голосно грав на цимбалах. А священики Беная та Яхазіїл на сурмах, завжди перед ковчегом Божого заповіту (1Хр.16:4-6).
 
Це було схоже на організований спів окремої групи підготовлених людей, до якого також могли долучатися всі присутні. 
 
Як же мулярі заложили храм Господнїй, тодї поставили сьвященників в їх ризах з трубами, а левітів, синів Асафових, з кимвалами, щоб славити Господа по постанові Давида, царя Ізрайлевого.  І почали вони навперемінки співати: "Хвалїть" та "Оповідайте про Господа, бо добрий, бо віковічня ласка його до Ізраїля"; і весь народ кричав грімким голосом, прославляючи Господа за те, що заложено дом Господень (Езд. 3:10-11, переклад Куліша).
 
Сьогодні в нашій церкві хоровий спів є невід’ємною частиною прославлення Господа під час ранкових богослужінь в неділю. Основний церковний хор налічує близько тридцяти людей. Крім участі у богослужіннях в неділю, раз на квартал заплановано звершувати подорожі, з ціллю відвідати інші церкви нашого братства. 
 
Окрім основного хору,  не так давно був також організований чоловічий хор, який вже мав змогу прославити Господа під час одного з богослужінь.
 
Якщо Ви відчуваєте поклик чи бажаєте прославляти нашого Господа, співаючи в одному з хорів, звертайтесь за телефоном: 095 020 12 30 – Василь Фенчак, відповідальний за розвиток хорового служіння.
 
You are here