Церква ЄХБ м.Ужгород

Палати, Зростати, Спасати

flickr facebook twitter digg stumbleupon feed

ІСТОРІЯ ЦЕРКВИ ЄХБ м. УЖГОРОД

  • PDF
Дім Молитви Євангельських християн-баптистів м.Ужгород, 2013Початок євангельського християнства на Ужгородщині слід датувати 1933 роком, коли брат Михайло Іванович Бадюл, житель с.Верхнє Водяне Рахівського району, приїхав в с.Кам’яниця на роботу, як бригадир лісорубів.
Вечорами та у вільний від роботи час, він проводив читання Біблії та бесіди на духовні теми з жителями села, що привело до духовного пробудження. Першою увірувала Ганна Іванівна Валько, потім її сестра Варвара Іванівна Чмерека та її чоловік Михайло Іванович Валько, його батько Іван Валько, а також Михайло Юрійович Калинич. Всі вище згадані п’ять чоловік прийняли святе водне хрещення по вірі у 1933 році.
 
Після війни у 1946 році була зареєстрована громада в м.Ужгород в кількості 32 чоловік, куди увійшли всі віруючі з с.Кам’яниця, приїжджі жителі м.Ужгорода та навколишніх сіл. 
Пресвітером церкви став Михайло Мочарко, який водночас був старшим пресвітером по Закарпатській області. Молитовні зібрання проходили у приміщенні колишньої Методистської церкви.
 
У 1952 році цей будинок віддано під дитсадок, а зібрання перенесені на вул. Підвальну в напівзруйнований будинок, де було холодно та сиро. 
З 1962 року зібрання проводились у Реформаторській церкві, де було також холодно та сиро.
У 1972 році пресвітером Ужгородської церкви став брат Михайло Михайлович Валько. В цьому ж році почав служіння церковний хор під керівництвом Юрія Валько та струнний оркестр. 
У 1988 р. проводились масові євангелізаційні зібрання у зв’язку 3 1000-річчям Хрещення Русі.
У 1995 році відновилося служіння в с.Кам'яниця, куди перейшли 22 члени з Ужгородської церкви.
А з 1996 року утворена дочірня церква в с.Соломоново, в яку перейшли 14 членів. 
 
У 1994 році на вимогу керівництва реформаторської церкви наша громада була змушена залишити вже обжите приміщення костелу. 
На протязі 1995-1996 рр. для проведення зібрань церква орендувала зал у Центрі здоров’я по вул.Корзо, 4. Цей зал був замалим за розміром і не вміщав всіх бажаючих. Так виникла гостра потреба у будівництві власного Молитовного будинку.
16 червня 1995 року почалося будівництво Молитовного будинку на виділеній ділянці під забудову в парковій зоні. Його очолив, на той час,  молодий пресвітер церкви Павло Михайлович Орос, вибраний на служіння у 1994 р. Будівництво Молитовного будинку - є результатом Божої волі та Божих благословінь, багатьох молитов, посильної участі в будівництві членів церкви, а також молитовної та матеріальної підтримки братів та сестер інших братерських церков. 
 
Молитовний будинок має два основні зали. Великий зал, розрахований на 450 місць, і малий — до 150 осіб. Також є класи Недільної школи, яку відвідує близько 100 дітей. 
При церкві працює Біблійний Інститут (ЗБІ), у якому навчаються брати та сестри розумінню Божого Слова. Також церква має місіонерів-благовісників, котрі звіщають Євангелію в селі Соломоново, Ужгородського р-ну  та селі Сімер, Перечинського р-ну. Слід відмітити, що в церкві ведеться активна робота серед глухих та слабочуючих.
 
У 1997р. при церкві відкрито «Християнський Медичний  Благодійний Центр».
Наступного 1998 року відкрито і посвячено Дім Молитви Ужгородської церкви.
У 2000 р. утворена дочірня церква в с.Сімер, Перечинського р-ну.
Дім Молитви Євангельських християн-баптистів м.Ужгород, 2013
У 2001 р. розпочато випуск церковної газети «Християнин Карпат», яка згодом стала обласною Християнською газетою.
У 2007 р. проводиться Закарпатський Фестиваль надії. Масова євангелізація на стадіоні «Авангард» м. Ужгород за участю благовісника Віктора Гамма.
У 2009 р. розпочато роботу серед Ромського населення. Починав служити серед цього народу Самуїл Онисимович Карпюк.
 
На сьогоднішній день ведеться робота у с.Середнє, в якому вже побудований Молитовний будинок. Також побудовані Молитовні будинки у с. Ратовці та с. Руські Комарівці.
У селах Есень, Холмок та у м. Перечин серед ромського населення проводиться робота по вивченню Біблії в малих групах та навчання української мови. 
Малі групи по вивченню Біблії проводяться також у м. Ужгород, вул. Пирогова та в р-ні Радванка.
З 2010 р. щороку проходять Християнські табори для дітей.
З 2011 р. у церкві розпочато служіння малих груп.
Дім Молитви Євангельських християн-баптистів м.Ужгород, 2013
На сьогоднішній день Ужгородська церква налічує більше як 200 членів. 
За останні 5 років було охрещено 37 осіб.
 
На цей час у церкві працюють такі напрямки служіння:
- пресвітерське та дияконське,
- проповідницьке служіння та служіння благовістя,
- хорове служіння,
- молодіжне служіння,
- сестринське служіння, 
- Недільна школа,
- служіння милосердя,
- молитовне служіння,
- служіння для слабочуючих.
 
До цього місця допоміг нам Господь. Йому належить подяка і слава!
 
You are here