Церква ЄХБ м.Ужгород

Палати, Зростати, Спасати

flickr facebook twitter digg stumbleupon feed

У Києві відбувся Перший український місіонерський форум

  • PDF

alt

30-го та 31-го серпня 2013 року в Києві, у виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза», відбувся Перший український місіонерський...


alt30-го та 31-го серпня 2013 року в Києві, у виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза», відбувся Перший український місіонерський форум євангельських християн-баптистів. Основна мета заходу – мотивувати і спонукати християн до місіонерської праці в Україні та за її межами, повідомляє прес-служба ВСЦ ЄХБ.

Форум зібрав близько трьох тисяч учасників, а щоденні Інтернет-трансляції налічували стільки ж вітчизняних і закордонних глядачів. На дводенній зустрічі були присутні служителі та члени багатьох церков ЄХБ, іноземні гості, зокрема керівники євангельсько-баптистських об’єднань і союзів із країн Європи, Азії, СНД та Сполучених Штатів Америки.

Захід пройшов під гаслом: "Ось я, пошли Ти мене!" (Ісаї 6:8). На порушену тему були виголошені доповіді, а на семінарах, секційних обговореннях та у фокус-групах були розкриті різні її аспекти.

alt

З огляду на організований такий масштабний захід можна впевнено сказати, що євангельські християни-баптисти, учасники Першого українського форуму, усвідомлюють своє покликання і відповідальність перед Богом і світом зберігати і проголошувати євангельську віру.

"Ось я, пошли Ти мене!" – це гідна відповідь сучасного християнина в Україні на заклик Бога, що свідчить про готовність виконувати Велике Доручення Ісуса Христа.

alt

Упродовж двох днів учасники форуму з усіх куточків України мали можливість познайомитися один з одним, з іноземними гостями, дізнатися про життя наших місіонерів у країнах Азії та Африки, почути корисну інформацію та натхненні проповіді з Біблії про поширення Євангелія Ісуса Христа.

alt

Відкриваючи форум, В’ячеслав Нестерук, голова ВСЦ ЄХБ, побажав усім учасникам: «Нехай Дух Святий нам підкаже, як у сучасних умовах правильно й ефективно донести Добру Новину, щоб ми почули поклик Бога і відповіли на нього».

Серед багатьох вітань від офіційних осіб особливе місце займав лист від Президента України Віктора Януковича, якого зачитав Леонід Новохатько, міністр культури України, побажавши плідної праці у місіонерській діяльності.

alt

Голова Українського біблійного товариства Григорій Комендант зауважив, що Україна має вільний доступ до Біблії, що є головним інструментом для благовістя.

Роберт Провост, президент Слов’янського євангельського товариства, нагадав про труднощі у благовісті радянських часів, а також про своєчасну необхідну допомогу, яку отримувала Україна в той час від інших країн. Він звернув увагу на те, що в Україні є великі можливості для поширення Євангелія, та закликав українців поширювати Слово в Казахстані, Таджикистані, Азербайджані, Вірменії, Грузії, Киргизстані, у віддалених куточках Росії, Ізраїлі.

alt

Звітували про зовнішню місію у країнах СНД Юрій Апатов, виконавчий секретар Євроазіатської асоціації союзів ЄХБ, Рувим Волошин, заступник голови Російського союзу ЄХБ з місіонерського служіння, та Ігор Мордвінов, співробітник відділу місії та благовістя Союзу ЄХБ Молдови. Вони закликали молодих проповідників, не зволікаючи, долучитися до служіння за кордоном.

У своєму виступі Джон Аптон, президент Всесвітнього баптистського альянсу, закликав присутніх у першу чергу вчитися довіряти Богові, не звертаючи уваги на сумніви, які посилає диявол, аби зруйнувати Божі справи. «Бог і сьогодні використовує тихий голос і робить його гучним. Він і сьогодні використовує сором’язливу людину і робить її сміливою та відважною. Він і сьогодні використовує звичайні людські життя, такі, як моє, і робить їх світлом для світу», – зауважив доповідач.

alt

У ході форуму проходили семінари, де розглядалися важливі аспекти молодіжного, дитячого, підліткового, соціального, сімейного, музичного та інформаційного служінь, а також порушувалися питання організації малих груп у церквах.

alt

Раймундо Баретто, директор відділу свободи і правосуддя Всесвітнього баптистського альянсу і представник згаданого альянсу в ООН, підкреслив важливість об’єднання зусиль усіх баптистських церков у світі. Він переконаний: коли усі християни почнуть працювати злагоджено, тоді Господь звершуватиме Свою працю по всій землі. «В нас є можливість змінити світ більше, ніж його змінюють бізнесмени чи політики. Ця зміна відбувається через звістку про Ісуса Христа», – зазначив він.

alt

Оті Буначчі, віце-президент Союзу ЄХБ Румунії, порушив тему «Мужність бути свідком Христовим сьогодні». Він зауважив, що сучасні люди байдужі до чужого болю, до хворих, сиріт, вдів, але християни повинні бути поруч з нужденними.

Зовнішню місію представляли служителі, які працюють на Кавказі та Близькому Сході, а саме: в Азербайджані, Вірменії, Грузії та Йорданії. Представники цих країн запросили українців до місіонерської праці на їхніх землях.

alt

Головну тему сесії першого дня форуму «Який я перед Богом для благовістя?» розкрив Валерій Антонюк, перший заступник голови ВСЦ ЄХБ. Він зауважив, що місіонер, який іде на служіння, передусім повинен відчувати повну залежність від Бога.

alt

Українські місіонери, які служать за кордоном, зокрема в Киргизстані, Папуа-Новій Гвінеї та на Кавказі, ділилися свідченнями своєї праці. Вони побажали всім присутнім палкості в служінні, закликали не боятися жодних труднощів, а йти і проповідувати Євангеліє.

Другого дня заходу було проведено дві сесії, де були порушені теми «Куди Ти мене кличеш?» та «Куди мені йти?»

Християни, які поширюють Добру Новину в Азії, на Близькому Сході та Балканах, розповіли про різні види служінь, які вони там звершують. До служіння в мусульманських країнах місіонерів спонукало те, що вони побачили потребу людей у спасінні від Господа Ісуса Христа і заради цього змінили звичний та зручний спосіб життя в Україні на труднощі, перешкоди та гоніння.

alt

Тему фінансової підтримки запропонував Боб Вестфолл, директор провідного агентства у США з розробки та впровадження біблійних принципів фінансового служіння. На форумі також відбулася презентація його книги «Принцип повноцінного життя».

На зустрічі звершувалась особлива молитва за місіонерів і студентів Одеської богословської семінарії, які після навчання вирішили звіщати Євангеліє в ісламських країнах. У розчулених словах молитви голови ВСЦ ЄХБ В’ячеслава Нестерука за юних місіонерів відчувалася особлива турбота і батьківське переживання за молодь та розуміння повної залежності від Божої волі та Його захисту.

Серед багатьох позитивних моментів великим підбадьоренням для всієї спільноти стала участь християнської групи африканських студентів із Харкова.

alt

Заключну проповідь виголосив євангеліст Віктор Гамм. За його словами, Бог шукає ту людину, котра, не озираючись, піде за Ним та стане в проломі за народ. На заклик посвятити своє життя для служіння Господу в місіонерській праці і прийняти рішення слідувати за Богом десятки людей публічно засвідчили про свою відповідь Богові: «Ось я, пошли Ти мене!», і щиро молилися про це.

alt

У музичній частині форуму взяли участь об’єднаний хор та оркестр київських церков, гурт прославлення Ірпінської біблійної церкви та церкви «Преображення», а також солісти: Юлія Бочевар, Ігор Мельничук, Олег Майовський, Дарина Кочанжи та інші.

alt

Організатори заходу закликали до місіонерської співпраці місцеві церкви, християнські місії, фонди та інші благодійні та релігійні організації, а також висловили прохання докласти максимум зусиль для проповіді Євангелія сучасному поколінню. Одним зі способів служіння внутрішньої місії є утворення груп «Нове життя», а місії за межами України – налагодження партнерських відносин із закордонними церквами, а також короткострокові та довгострокові місіонерські поїздки.

Усі учасники отримали вдосталь інформації для подальших роздумів та прийняття важливих рішень у своєму житті. Організатори сподіваються, що Перший місіонерський форум стане початком у формуванні нових цілей у житті кожного його учасника. Перед спільнотою євангельських християн-баптистів України надалі залишаються незмінними завдання – повна посвята, оновлення, активне служіння і співпраця заради поширення Царства Божого в Україні і світі.

Прес-служба ВСЦ ЄХБ

Фото: Григорій Юрик, Веніамін Петраш

alt

alt

alt

alt

alt

 

alt

alt

Більше фото та матеріалів дивіться на сайті ВСЦ ЄХБ України

Відео з конгресу дивіться на каналі ВСЦ ЄХБ України на youTube

You are here