Церква ЄХБ м.Ужгород

Палати, Зростати, Спасати

flickr facebook twitter digg stumbleupon feed

Ти гарна в очах Господа

  • PDF
alt
 
В суботу 19 травня 2012 року в малому залі Ужгородської церкви пройшов вечір для сестер. Весна - пора, коли все починає цвісти, розцвітають пишні і гарні квіти, дерева вкриваються молодими зеленими листочками.
 Навесні святкують ряд свят, присвячених жінкам: 
- День жінок - 8 березня
- День матері - друга неділя травня  
- День сім’ї (міжнародний) - 15 травня. 
І тому, темою для чергової такої зустрічі ми обрали тему "Краса", а саме "Ти гарна в очах Господа". 
Зазвичай, родзинкою вечору була дегустація, на цей раз - дегустація тістечок. Присутніх було біля 30 жінок. Кожна могла прийняти участь у дегустації, послухати про те, що внутрішня краса - це є головне в жінці, та своїми руками собі на згадку зробити гарну листівку, на якій залишені слова з Біблії.
 
 alt
 
БОГ СТВОРИВ ВАШУ ОСОБИСТІСТЬ
 
"Бо Ти вчинив нирки мої, Ти виткав мене в утробі матері моєї, Прославляю Тебе, що я дивно утворений! Дивні діла Твої, і душа моя відає вельми про це! І кості мої не сховались від Тебе, бо я вчинений був в укритті, я витканий був у глибинах землі! Мого зародка бачили очі Твої, і до книги Твоєї записані всі мої члени та дні, що в них були вчинені, коли жодного з них не було... Які дорогі мені стали думки Твої, Боже, як побільшилося їх число". (Пс.138:13-17)
 
Псалмоспівець Давид розповідає, наскільки близько Бог знав його, бо "Ти влаштував нутрощі мої і виткав мене в утробі матері". 
Староєврейською мовою слово « нутрощі » означало місцезнаходження бажань і прагнень, особистість людини. Ще до народження Давида Бог сформував його особистість. І створюючи вас, Бог створював не тільки ваше тіло, але і ваш емоційний склад - вашу особистість.
Особистість - це воля, розум, свобода вибору та самореалізаціі, почуття, соціальний і психологічний прояв індивідуальності - персони.  (словник)
Давид дякував Господу: «Славлю Тебе, тому що я дивно утворений». Чи можемо ми подякувати Творцеві за те, що Він з любов'ю влаштував вас, створив вашу особистість.
У Бога є задум - певна мета для кожної жінки: «зародка бачили очі Твої, і до книги Твоєї записані всі дні, для мене призначені, коли жодного з них ще не було» (Пс.138: 16).
Бог створив нас, наділивши кожну:
- дарами,
- талантами,
- здібностями.
«Ваша особистість - не біологічна випадковість. Ваша професія не збіг обставин. Бог визначив і те, і інше." 
 
Хелен Келлер, глуха і сліпа від народження, написала глибокі від народження слова:
«Відняли у мене очі і зір,
 (Але я ж пам'ятаю Мілтоновскій «Рай»)
І слух відняли-звуків насолоду.
(Бетховен став мені сльози витирати)
Потім нечутною стала мова моя,
(Але в дитинстві з Богом говорила я.)
Він не дозволить відібрати і душу -
володіючи нею, я володію всім ».
 
alt
 
БОГ СТВОРИВ ВАШЕ ТІЛО
 
Згідно з Пс. 138, Бог створив не лише вашу особистість, Він дав вам і ваше тіло. 
Вірш 15 говорить: «Не сховались від Тебе кістки мої, коли я створений був в таємниці, витканий був в глибині утроби».
Давньоєврейське слово, перекладене «створений», буквально означає «вишитий». Коли Бог творив вас в утробі вашої матері («у глибині утроби»), Він майстерно «вишив» вас. Бог бачив кожну подробицю будови вашого тіла, невидимого для інших. Подібно ткачеві, що сплітає  кольори в хитромудрий прекрасний візерунок, Бог створив ваші вени, м'язи, нерви, кожен вигин і виступ вашого тіла. Яка з тканин зрівняється з тканиною людською?
Можливо, ви думаєте, що прекрасне тіло інших жінок, але не ваше. «Мені не подобається мій ніс, мої стегна, мої груди. Взагалі, мені багато чого в собі не подобається ». Кожна з нас могла б перерахувати те, що ми хотіли б змінити в собі. Але якщо ми незадоволені своєю фізичною оболонкою, то, фактично, ми сперечаємося з Богом. Це Він наділив нас таким кольором волосся і формою носа.
Не дивно, що стільки жінок переживають через свою зовнішність. Цінності нашої культури спотворені. На нас постійно тисне реклама, журнали, телебачення переконуючи, що для щастя необхідно досконале тіло. Це помилкова і не біблійна думка. Як християнки, ми знаємо, що це невірний погляд, тим не менш легко потрапляємо в смертельну пастку порівняння.
Кажуть, що жінки дивляться на інших жінок більше, ніж чоловіки. Можливо, це здасться дивним, але, думаю, він має рацію. Ми, жінки, придивляємося, вивчаємо, аналізуємо, порівнюємо, наскільки ми поступаємося супермоделі у вузькому купальнику. Дуже часто, ми їм програємо у такому порівнянні.
У Біблії сказано, що порівнювати себе з іншими нерозумно: "Бо не сміємо вважати себе чи рівняти до інших".(2 Кор. 10:12)
 
alt
 
Джеймс  Хафстетлер в своїй книзі розкриває суть гри в порівняння: «Ви ніколи не зможете насолоджуватися спілкуванням з іншими людьми, ваші почуття ніколи не будуть стійкі, ви ніколи не зможете вести життя благочестиве і мирне, поки не отримаєте перемогу над заздрістю і не навчитеся любити інших, поки не подякуєте Богу за те, що Він створив вас саме так, а не інакше».
 
Богу завгодно, щоб ми славили Його мистецтво Творця.
 
 
ВИТВІР МИСТЕЦТВА, АБО ВНУТРІШНЯ КРАСА
 
Уявіть своє життя, як витвір мистецтва. Полотно картини поміщене в рамку.
Рамка - це:
- ваша особистість, 
- ваш зовнішній вигляд, 
- ваші дари 
- і здібності. 
 
Ймовірно, не новина, що більшість жінок замість того, щоб дякувати Богові за «рамку», якою Він наділив їх картину, більшу частину часу намагаються її змінити.
Одна жінка казала, що їй не подобалася «рамка», яку дав їй Бог. Вона була впевнена, що її фізичні та емоційні слабкості, брак здібностей - це хрест, який поклав на неї. Вона хотіла б вибрати іншу «рамку».
Одного разу вночі їй наснилося, що вона потрапила майстерню з безліччю рамок всіх розмірів і форм. Одна з них-прекрасна рамка, інкрустована дорогоцінним камінням та золотом, особливо  їй сподобалася. «Ось це якраз для мене,» - вигукнула вона. І зараз вбралася у важку, що виблискує коштовностями рамку. Так, золото та дорогоцінні камені були прекрасні, але занадто важкі, і вона зігнулася під їх вагою.
Потім жінка знайшла чудову рамку з витонченими квітами, обвившими  її вишукану форму: «ось ця безсумнівно прекрасно підійде»! Поспішно вона підняла її, але під квітами ховалися гострі шипи, котрі ранять тіло.
Чи є тут що-небудь для неї? Вона підійшла до звичайної рамки. На ній не було дорогоцінних каменів. Не було вишуканих квітів. Тим не менш, щось в ній приваблювало жінку. Вона підняла її, одягла на себе, і виявилося, що рамка ідеально підходить. Коли жінка розглянула її уважніше, виявилося, що саме цю рамку Бог і вибрав для неї спочатку! 
Дорога подруго, чиясь рамка виглядає більш привабливо, ніж твоя? Можливо, ти заздриш жінці, чия рамка усипана дорогоцінними каменями або прикрашена квітами? Але ти не знаєш, наскільки вона може бути обтяжлива. Молись, щоб Бог допоміг тобі побачити, наскільки мудро він тебе створив.
 
alt
 
Картина - це образ, який проявляється в вас. 
Бог створює фон. Він завдає мазки на полотно вашого життя, творячи Свій шедевр. Він запрошує вас співпрацювати  з Ним у його творенні. Якщо ви схилитеся перед Його майстерністю, образ Христа відіб'ється в картині вашого життя.
Відійдіть назад і погляньте на неї. Що відображено у вашій картині? 
Чи бачите ви образ Христа, або ж свою невпинну діяльність? 
Чи намагаєтеся ви малювати фарбами характеру або фарбами досягнень? 
Занадто часто в нашому житті успіхи і справи затінюють зростання і становлення особистості. Ми метушимося, з шаленою швидкістю намагаючись створити картину життя справами, але спочатку треба визначити свою сутність. Джордж Макдональд  добре сказав: «Він думав досягнути чогось справами, тоді як потрібна внутрішня сутність». 
 
alt
 
Які чоловіки і жінки удостоювалися похвали в священному Писанні? Ті, які володіють внутрішньої цілісністю. Богу завгодно, щоб ми зосередилися на тому, як стати подібним Христу, як уподібнити свою особистість Його образу. Йому завгодно, щоб ми малювали  картину. А ми схильні всю увагу приділяти рамці. І Бог говорить, що ми збилися з курсу.
Коли Самуїл вибирав із синів Єссея наступного Ізраїльського царя, Бог попереджав його: «Не дивись на обличчя його та на високість зросту його, бо Я відкинув його Собі! Бо Бог бачить не те, що бачить людина: чоловік бо дивиться на лице, а Господь дивиться на серце.» (1Сам.16:7)
 
На відміну від нас, Бог бачить передусім внутрішні якості людини. З Приповістей Соломона ми дізнаємося, що «чеснотна жінка набуває слави.»  (Прип.11:16) Не приваблива або розумна, а чеснотна (гречна, благочестива).
 
Апостол Петро підкреслює внутрішню красу: «А окрасою їм нехай буде не зовнішнє, заплітання волосся та навішання золота або вбирання одеж, але захована людина серця в нетлінні лагідного й мовчазного духа, що дорогоцінне перед Богом.» (1 Пет.3:3-4).
 
Прикраса жінки, перш за все - це її внутрішня сутність!
 
ПОРТРЕТ ЧЕСНОТНОЇ ЖІНКИ
 
"Хто жінку чеснотну знайде? а ціна її більша від перел: довіряє їй серце її чоловіка, і йому не забракне прибутку! 
Вона чинить для нього добро, а не зло, по всі дні свого життя. 
Шукає вона вовни й льону, і робить охоче своїми руками. 
Вона, немов кораблі ті купецькі, здалека спроваджує хліб свій.
І встане вона ще вночі, і видасть для дому свого поживу, а порядок служницям своїм.
Про поле вона намишляла, і його набула, із плоду долоней своїх засадила вона виноградника.
Вона підперізує силою стегна свої та зміцняє рамена свої.
Вона розуміє, що добра робота її, і світильник її не погасне вночі.
Вона руки свої простягає до прядки, а долоні її веретено тримають.
Долоню свою відкриває для вбогого, а руки свої простягає до бідного.
Холоду в домі своїм не боїться вона, бо подвійно одягнений ввесь її дім.
Килими поробила собі, віссон та кармазин убрання її.
Чоловік її знаний при брамах, як сидить він із старшими краю.
Тонку туніку робить вона й продає, і купцеві дає пояси.
Сила та пишність одежа її, і сміється вона до прийдещнього дня.
Свої уста вона відкриває на мудрість, і милостива наука їй на язиці.
Доглядає вона ходи дому свого, і хліба з лінивства не їсть.
Устають її діти, і хвалять її, чоловік її й він похваляє її:
Багато було тих чеснотних дочок, та ти їх усіх перевищила!
Краса то омана, а врода марнота, жінка ж богобоязна вона буде хвалена!
Дайте їй з плоду рук її, і нехай її вчинки її вихваляють при брамах!" ( Пр.31:10-31)
 
alt
 
Для багатьох знайомий портрет чеснотної і мудрої жінки. Коли ви читаєте про цю супержінку, що кидається  вам в очі? Довгий список її заслуг? Так, вона просто «вічний двигун». Тим не менше, якщо ви уважно прочитаєте ще раз, то побачите, що всі її досягнення є наслідком її внутрішньої сутності. 
 
Ця жінка жила, керуючись Божою мудрістю і тому життя її стало прекрасною картиною.
 
Цікаво, ми не знаємо ні імені її, ні того, як вона виглядала. Ми нічого не знаємо про неї особисто.
Однак, ми знаємо, як чоловік і дорослі діти вихваляли її: «Багато було тих чеснотних дочок, та ти їх усіх перевищила! Краса то омана, а врода марнота, жінка ж богобоязна вона буде хвалена!»(вірші 29-30). Зверніть увагу, чому вони хвалили її! Не тому, що вона вставала на світанку, працювала до темна, і не тому, що вона шила їх одягу, управляла будинком і давала їжу бідним. Вони хвалили її за її душевні якості. Яка честь! Для них вона була кращою з усіх жінок.
Ця виняткова жінка вірила, що Бог-благословенний Владика її життя. Але вона знала: Богу завгодно, щоб і вона прагнула жити благочестиво.
1. Це включає турботу про свою привабливість - вона зміцнювала м'язи свої, носила дорогі і красиві тканини віссон та кармазин (вірш 22). 
2. Найважче рішення - стримувати свій язик: «Уста свої відкриває з мудрістю, і лагідне наставляння на язиці» (вірш 26). 
3. Вона була господаркою свого життя. Ця жінка (Прип.31), не здавалася на милість обставин чи вимог сім'ї, або свого ремесла
4. Відносини з Богом складали центр її особистості. 
Те, ким вона стала, виникає з її рішення віддати себе Богу, жити, покладаючись на Його повновладне керівництво. Вона дозволила Господу розписувати полотно свого життя. 
І прийняла рішення підпорядкувати собі свою:
- зовнішність, 
- свою мову 
- і свою працю.
 
БОЖИЙ ШЕДЕВР, АБО ВИКОНАТИ БОЖЕ ПОВЕЛІННЯ
 
Бог дає нам дуже цікаве повеління в Бут. 1:28. Він сказав, що створив чоловіка і жінку за Своїм образом і подобою, і потім дає їм наказ: «Плодіться і розмножуйтеся, і наповнюйте землю, і володійте нею, і пануйте над морськими рибами, і над птаством небесним, і над кожним плазуючим живим на землі ».
Кожна жінка створена за образом Божим. 
Він дав кожній з нас:
- владу, 
- обов'язки,
- здібності. 
 
Це справжня основа - фундамент нашої особистості, мета і цінність нашого життя. 
В Бут. 1:28 Бог дає нам три головних веління:
1. Правити: ми приймаємо рішення, що визначають розвиток і результат справи.
2. Підкорювати: перемігши, ми підпорядкуємо собі щось і утримуємо під контролем.
3. Виробляти: ми створюємо і примножуємо цінності.
Володіння - це все, що знаходиться в нашій владі. Якою владою наділив вас Бог? Які люди, обставини і власність вам підвладні? Задумайтесь на хвилину про голову людину, якою ви повинні управляти - про себе. 
 
Кожен з нас повинен володіти своїм:
-  тілом, 
-  своїм характером
-  і своїми талантами. 
 
Як легко розумно пояснити необхідність бути слухняними Богу. Але як важко це виконати, коли справа доходить до практики - коли треба контролювати себе в цих областях свого життя!
Одна жінка постійно говорила, що їй не подобається її зовнішній вигляд. Вона не мала на увазі форму свого тіла, яке дав їй Бог. Мова йшла про 20 зайвих кілограмах, що вона набрала. У неї не було проблем зі здоров'ям, що викликають зайву вагу. Вона просто не володіла собою, не справлялася зі своїм апетитом, не змушувала своє ліниве тіло робити вправи. Вона вважала, що скаржитися на Бога легше, ніж взяти на себе відповідальність за Його дар.
Вічні глузування однієї жінки  доводили людей до божевілля. Коли друзі намагалися викрити її в нестриманості, вона відповідала, що нічого не може з собою поробити, що народилася запальною і ворожою. Їй легше було звалити все на «спадковість», ніж рішитися контролювати себе і змінити свій характер.
Ще одна молода жінка любила себе пожаліти. Вона стверджувала, що в неї немає жодних талантів. Бог обійшов її. Чи так це? Зручніше звинувачувати Бога, ніж служити Йому ніж можеш. Вона не бажала «правити у своєму володінні». Інша ж жінка готова була служити Богу більше, ніж могла, хоч і відчувала себе невпевнено в ролі вчителя. А ота воліла сидіти і хандрити. Жінка, яка не приймає себе - свою особистість і мету свого життя - зреклася себе, якою вона могла б стати.
 
alt
 
Бог малює картину на полотні вашого життя. Наші тіла - це лише рамка. Бог творить прекрасну картину - нашу особистість, і унікальний прояв особистості Христа в нашому житті, щоб помістити її в цю рамку. Але Він не може створити шедевр без нашої участі. Нам належить разом з Ним все життя трудитися над цим спільним проектом. Якщо ви вирішили відкинути свою оболонку і противитися Божій кисті, ви не знайдете спокою і достатку задоволення. Воно стане уникати вас.
 
Але якщо ви дивитеся очима Божими, поєднуючи картину і рамку в одне ціле, і прагнете стати образом Його, ви зможете сказати: «Я приймаю себе такою, яка я є».
 
Леонардо Да Вінчі був геніальним художником. Коли він був ще учнем, вчитель одного разу покликав Леонардо до себе і попросив закінчити свою картину. Учитель постарів і відчував, що йому прийшов час залишити роботу. Молодий Да Вінчі ставився до мистецтва старого майстра з такою повагою, що був приголомшений його пропозицією. Учитель же просто сказав: «Постарайся».
Тремтячи від почуттів, які його переповняли,  Леонардо взяв  пензлик і в молитві став на коліна біля мольберта: «Заради мого дорогого учителя я зроблю все, на що я здатний». Коли він почав малювати, його рука стала твердіша, і в ньому пробудився геній, котрий до сих пір дрімав. Він створив шедевр.
 
alt
 
alt
 
alt
 
alt
 
alt
 
alt
 
О.Балога
You are here