Церква ЄХБ м.Ужгород

Палати, Зростати, Спасати

flickr facebook twitter digg stumbleupon feed

Бути щасливою

  • PDF

alt

На різні свята і ювілеї люди бажають один одному здоров’я, успіху, щастя. І напередодні Новорічних та Різдвяних свят 2012 року Бог дав нагоду провести євангелізаційну зустріч для молодих жінок і дівчат нашого міста Ужгород.

Зустріч проходила у кафе, 1 грудня у суботу, яку організували 8 сестер з Ужгородської церкви. Кожна запросила своїх подруг провести вечір разом у затишній атмосфері. Таким чином, більше 30 різних і до цього часу незнайомих жінок мали можливість ближче познайомитися, поспілкуватися та пороздумувати над такими питаннями: "Що таке щастя?", "Як бути щасливою?", "Як досягати щастя?"
Зустрічі такого формату проходять уже втретє і особливою відмінністю їх є - дегустація. На цей раз проводилась дегустація святкових страв - канапе. 
В ході вечору дівчатам треба було відобразити і намалювати своє уявлення про щастя. Кожна мала змогу проявити свій творчий потенціал і багату уяву. Наташа Бікрєва розповідала вірші, від слів яких не можна було стримати сліз. Ігор Переродов чудово грав на саксофоні.
Друга частина вечору продовжилася роздумами над "Щастям" на основі Слова Божого. Для того аби бути щасливою, усі поради і рецепти щастя знаходяться в Біблії.
Старогрецьке слово "Eudaimonia" (справжнє щастя) складалося з двох слів - eu (добро) і daimon (божество), тобто дослівно означало, що доля людини знаходиться під заступництвом Бога.
ЩАСТЯ – це задоволення, насамперед  духовних/моральних потреб людини, а потім вже фізичних.
Три аспекти, як бути щасливою.
1. Міцне здоров’я і довголіття - один із критеріїв щасливого життя. 
В Біблії написано, всі знають. Одна із заповідей каже: "Шануй свого батька та матір свою, як наказав був тобі Господь, Бог твій, щоб довгі були твої дні, і щоб було тобі добре на землі.." (Повт.5:16) 
2. Рецепт щастя. 
"Щасливий той, котрий не ходить на раду нечестивих, і не стоїть на шляху грішних,і не сидить у товаристві спокусників; Але в законі Господа насолоджується, і про закон Його в роздумах удень і вночі. І буде він, мов дерево, біля потоку води посаджене,що приносить плід свій свого часу, і листя котрого не в'яне; і в усьому, що він робить, йому щастить". (Псалом 1)

alt

Що не робити, аби бути щасливою?
не ходити за порадами неправедних і нечестивих людей, тобто не повторювати поступків і самому не поступати нечесно і несправедливо;
не стояти на неправедному шляху;
не сидіти у товаристві злих, безчестних і марно використовуючих свій час людей. Кажуть: "скажи мне кто твой друг, и я скажу кто ты". Наше навколишнє оточення  формує наші звички і наш характер. "С кем поведешься, того наберешься". "Товариство лихе псує добрі звичаї!" (1Кор.15:33)
Що робити, аби бути щасливою?
насолоджуватися Божим законом. Іншими словами - читати Біблію.
Г.С. Сковорода (поет, мандрівний філософ і педагог) визнає, що "Библия есть наисовершеннеший и наимудрейший орган", "она — аптека, наполненная божьей премудростью для лечения душевного мира, не исцеленного никакими земными лекарствами".
"Вірити в Бога не значить — вірити в Його існування, а значить — віддатися Йому та жити за Його законом."
Наслідок такої поведінки:
порівняння із завжди зеленим деревом, справи (плоди) якого приносять радість іншим людям і самому є на добро. "І в усьому, що він робить, йому щастить."
3.  Щастя, як внутрішній стан людини.
Хочеш бути щасливим - будь ним.
Як бути щасливим?
Don’t worry! Be Happy! "Не турбуйся, але будь щасливим".
Мати Тереза 
ПРИВЕДИТЕ СВОЮ ДУШУ В ПОРЯДОК. 
"Вы не найдете в мире вокруг себя ничего того, чего нет в вашей душе. Не бывает людей, в которых нет ничего хорошего, как и не бывает абсолютно плохих людей. В каждой душе есть и хорошее, и плохое. Чем больше любви, мудрости, красоты, доброты вы откроете в самом себе, тем больше вы заметите их в окружающем мире. Вам кажется, что если вы чего-то не видите, этого не существует. Нет, просто вы не замечаете в мире того, чего нет внутри вас. Злой человек не видит добра. Жадному — все кажутся жадными, для любящего мир кажется наполненным любовью, а для ненавидящего ненавистью. Поэтому не заблуждайтесь: Вы никогда не достигнете богатства, спокойствия и счастья вне вас, если вы не сделали усилий, чтобы найти их в самом себе. 
alt
Щастя - стан цілковитого задоволення життям, відчуття глибокого вдоволення та безмежної радості досягнення, успіх, удача.(Словник)
"Завжди радійте!" (1Фес.5:16) 
Внутрішнє переживання, турботи і неспокій - це негативні емоції, які не дають людині відчувати себе щасливою. Радість - позитивна емоція. І все, що приносить нам задоволення, дає нам відчуття щастя. 
"За все дякуйте!" (1Фес.5:18) 
Ще один момент - це вдячність. Вміти бути вдячною за все, що стається у нашому житті. Іноді ми не власні змінити обставини, а тим паче людей. Але якщо навчитися дякувати Богові за все, то будемо змінюватися ми самі і наш погляд на обставини. Навіть, через грати в’язниці можна дивитися на зоряне небо, а можна бачити тільки брудні калюжі на землі.
 
Зустріч пройшла у чудовій, теплій, приємній атмосфері. Кожна жінка мала нагоду задуматися над своїм життям, над тим, що потрібно саме її душі. Кожна змогла відчути себе задоволеною, радісною і щасливою. 
 
Оксана Балога
alt
 

alt

 

altalt

alt

alt

 
 altaltalt alt
You are here